preklady Piešťany 👉preklady v Piešťanoch 👉prekladatelia v Piešťanoch 👉expresné preklady 👉prekladateľský blog 💎ANGLINO.EU
spoľahlivé preklady v Piešťanoch - anglický a nemecký jazyk 📘prekladateľská prax v Piešťanoch
0948 117 111
📧 fluency@fluency.sk
PON - PIA 9:00 - 17:00

Výhodná cena za preklad - Piešťany

5 spôsobov, ako môžete optimalizovať preklad a tým ušetriť financie pri objednávke prekladu od profesionálov.

Niekedy stačí pár šikovných krokov a Vaša finálna cena za preložený dokument môže byť pre Vás výhodnejšia.

Časový rámec prekladu

Asi to poznáte aj sami, v dnešnej dobe horia termíny, vládne nám zhon a niekedy aj nadľudské vypätie - najmä pri pracovných výkonoch. Vo FLUENCY dnešnej situácii naplno chápeme, preto pre Vás ponúkame 👉 extra rýchle preklady. Takéto preklady však znamenajú aj pre prekladateľa maximálne vypätie pri práci a preto sú za expresný príplatok.
Niekedy sú ale klienti odkázaní na expresný preklad možno len z dôvodu "odkladu" objednávky prekladateľských služieb a akejsi "prokrastinácie", prípadne subjektívnej obavy zveriť dôležitý dokument do "cudzích" rúk. Ten deadline na odovzdanie prekladu ale tak či tak príde a potom sa často stáva, že nám volajú klienti s priam "šibeničnými" termínami.
Chceme Vám preto hneď na úvod poradiť jednoduchý, ale veľmi významný faktor pri tvorbe ceny prekladu: čas. Pokiaľ je to možné, neodkladajte objednávku prekladu, minimálne v našej agentúre Vám to určite ušetrí financie.

Formát dokumentu na preklad

Práca prekladateľa sa výrazne mení od typu odovzdaného dokumentu. A od toho sa odvíja aj cena za preklad.
Nie vždy sa dá ovplyvniť to, v akom formáte odovzdáte preklad, tomu rozumieme. Pokiaľ je ale možné akýmkoľvek spôsobom vybrať formát dokumentu, jednoznačne Vám odporúčame použiť editovateľné formáty a to najmä súbory PDF (generované, nie scan) prípadne súbory DOC (MS WORD), taktiež súbory ODT prípadne iné obdobné files, vhodné na editáciu.
Od začiatku až do konca procesu prekladu týmto uľahčíte prekladateľom prácu (minimálne vo FLUENCY) a tým pádom, sa aj cena stáva merateľnejšou a tým pádom v konečnom dôsledku zaplatíte za preklad menej.
Pokiaľ máte editovateľný súbor, viete si aj sami 👉 vyrátať cenu za preklad vopred podľa jednoduchého návodu.

Znalosť reálnej veľkosti prekladu

Poznáte reálne dokument, ktorý sa chystáte odovzdať na preklad?
Často sa nám stáva, že klienti volajú s obavou koľko to bude stáť. Pritom ako neraz zistíme, preklad síce pôsobil, že má veľa strán, ale pri bližšom pohľade je jeho reálna veľkosť menšia.
Je to najmä preto, že pomedzi text sú rôzne obrázky, grafy, tabuľky, špeciálne znaky, medzery a podobne. Vo FLUENCY preklady účtujeme podľa rozsahu reálne preloženého textu, nie podľa celkovej a absolútnej veľkosti súboru.

Štylizácia a prehľadnosť textu na preklad

Ideálne, ak sa vyhnete "čarbaniciam" v texte. Áno, to znie trochu tvrdo, možno aj smiešne. :) Avšak, prax je žiaľ niekedy taká, že príde na preklad dokument, kde prekladateľ viac lúšti "hieroglyfy" ako reálne prekladá "pekný text" (zrozumiteľný, ideálne - nepísaný rukou).
My samozrejme preložíme, podľa možností, aj menej zrozumiteľný text, ale pochopiteľne aj tento faktor spôsobuje (niekedy zbytočne) finálne zvýšenie ceny.

Pro-klientský prístup od FLUENCY

Nazáver to najlepšie v rámci šetrenia financií. V agentúre FLUENCY sa snažíme byť maximálne pro-klientskí a preto Vám radi pomôžeme (pokiaľ je to možné) prispôsobiť Váš preklad, tak, aby cena bola optimalizovaná.
Pokiaľ sa príliš nevenujete práci so súbormi, radi Vám súbor skonvertujeme (zmeníme) do editovateľného formátu (ak je to možné).
Máme pre Vás na záver tiež príjemný bonus. V prekladateľskej agentúre FLUENCY nerátame do rozsahu prekladu tzv. medzery, čo nie je pravidlom u iných firiem. Naopak je štandardom tieto medzery počítať, čo najmä pri prekladoch vyššieho rozsahu môže zásadne dvíhať cenu.
Veríme, že tieto informácie Vám pomôžu pripraviť a zrealizovať Váš preklad, tak, aby ste boli spokojní aj s jeho cenou. :)